Choď na obsah Choď na menu

28. 11. 2010

DEVILS vs. DEVILS až na samostatné nájazdy

Počasie bolo chladné, ale na toto ročné obdobie hokejbalu určie prialo. Od úvodu sme sa začali bez rešpektu oťukávať so skúsenejším súperom a mali sme niekoľko dobrých momentov, keď aktívny bol najma prvý útok Marek - Fero. Niekoľkokrát skúšali pozornosť brankára Petržalčanov. Petržalčania sa nedostali k svojej nátlakovej hre, zvačša končili už na obrannom vale a zvyšok pochytal spoľahlivý Boris. V prvej tretine napriek viacerým dobrým šanciam gól nepadol... a tak po prvej tretine svietilo 0:0. Do druhej tretiny sme vstúpili dobre, vďaka presilovke sme zatlačili súpera na jeho polovicu a niekoľko dobrých striel volalo po góle, avšak nedali sme si pozor a najlepšie Petržalské duo ´Zemák´ - Kerďo, ukázali svoju kvalitu keď druhý menovaný v oslabení otvoril skóre - 0:1. Nevzdávali sme sa a už o chvíľu bolo vyrovnané, keď Fero zabojoval za bránkou nahodil pred bránu a Marek poslal so šťastím loptičku do bránky - 1:1. Po chvíli sme však opať prehrávali keď Petržalský ´Jeso´ z pol ihriska prekvapil Borisa 1:2. V tejto časti mala hra spád, v útoku Andy našiel osamoteného Pokyho, ktorý síce neuspel, avšak jeho následnú prihrávku s poza brány si brankár Petržalky vrazil do siete 2:2. Už o chvíľu sme viedli, keď Andy vystrelil nie príliš silno, ale brankár Petržalky si svoje miesto tentoraz nezastal 3:2. Už o chvíľu však po chybe Laca, ktorý sóličkovaním stratil loptičku a poslal súpera do prečíslenia 3 na 1 a bolo opať vyrovnané 3:3. V druhej časti ešte zaujela Rudova strela, ktorá takmer zlomila žŕďku, ale do brány sa nezmestila a tak bolo pred záverečnou tretinou všetko otvorené - 3:3. Hneď v úvode sme však nepokryli dorazneho supera bolo to opat nevesele 3:4. Avšak po chvíli Nás súper pustil do ďalšej presilovej hry Andy našiel Fera, ten potihol pred bránu a pomedzi betóny brankára opať vyrovnal - 4:4. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, bolo jasné že kto dá gól bude veľmi blízko k víťazstvu. Žial opať sme nepokryli súpera a 5 minút pred koncom sme opať inkasovali 4:5. V zápetí Fricko vybojoval presilovú hru a už sme sa nadychovali k náporu, avšak Laco zbytočne 2násobne fauloval a tak sa sily na ploche vyrovnali, čo však na prekvapenie vyhovovalo viac Nám a trio Marek-Fero-Andy rozbehali súpera, Marek uvoľnil Fera, Fero nabil Andrejovi a ten vymietol Pravý horný kút - 5:5. Čakala nás však ešte oslabovka, viac ako 2 minúty, avšak zamakali sme a ubránili sme sa a keď Laco nastúpil mohli sme sami rozhodnúť o víťazstve avšak strely Laca, či Mareka si cestu do brány nenašli a tak po normálnom hracom čase bol stav 5:5.   Trestné strieľania Nám vobec nevyšli, keď Andy s Ferom zakončili zle a Marek svoj blafák nedotiahol do konca. Na druhej strane bol úspešný ´Zemák´ a tak sa Kerďo už ani nemusel unúvať na posledný nájazd.